خلعتبری: آرزو نمی کنم کی روش شکست بخورد تا من برگردم


1394/06/07

محمد رضا خلعتبری می گوید از آنجایی که کی روش سرمربی تیم ملی ایران است برای او آرزوی موفقیت می کنم.

یکی از بازیکنانی که شایسته حضودر اردوی تیم ملی است اما به اردو دعوت نمی شود محمد رضا خلعتبری است. به رغم این اتفاق بازدارنده این بازیکن با انگیزه خاصی برای سپاهان بازی می کند و در هفته های اخیر هم یکی از بهترین های تیم صدرنشین بوده است.

محمد رضا خلعتبری در گفتگو با ما حرف هایش را زد. حرف هایی که البته در سایه احترام به کی روش زده شد.

*محمد رضا، از سپاهان شروع کنیم. چه خبر از وضعیت اینروزهای سپاهان؟

همه چیز خوب پیش می رود. ما در صدر جدول هستیم. این یعنی اینکه شروع خوبی داشتیم.

*دو بازیکن خارجی جذب شده نمی توانند برای سپاهان بازی کنند. محرم نوید کیا نیست و احسان حاج صفی هم می خواهد تیم را ترک کند. آیا این ها به سپاهان ضربه نمی زند؟

احسان حاج صفی و محرم نوید کیا جزء بهترین های سپاهان هستند. بی شک جای خالی آنها به راحتی پر نمی شود. اما ما مجبور هستیم برای قهرمانی بجنگیم. البته محرم نوید کیا به ترکیب تیم برخواهد گشت. در مورد بازیکنان خارجی هم باشگاه تلاش می کند مشکلات را رفع کند.

*محرم می خواهد با سپاهان برگردد؟

من فکر می کنم یک سوء تفاهم پیش آمده است که این سوء تفاهم به زودی حل می شود. دل محرم با سپاهان است و حسین آقا هم او را دوست دارد و به نوید کیا احترام می گذارد. محرم بعد از هر بازی به ما زنگ می زند و ختسه نباشید می گوید و این نشان می دهد دل او با سپاهان است و سپاهان را از صمیم قبل دوست دارد.با بازگشت نوید کیا ما توان خواهیم گرفت و با قدرت به کار ادامه می دهیم.

در مورد احسان هم این را می گویم آرزوی همه بچه ها پیدا کردن راهش و روزهای خوب در فوتبال آلمان است. او بازیکن توانمندی است و من مطمئن هستیم در این کشور و در تیم جدیدش روزهای خوبی خواهد داشت. او بازیکنی است که هم در حمله توانمند است و هم در دفاع.

*خب با توجه به این مشکلات فکر می کنید سپاهان این فصل هم بتواند جام قهرمانی را تکرار کند؟

چرا که نه. البته با شروع لیگ قهرمانان کارمان سخت خواهد شد. باید اکنون که در ابتدای راه هستیم امتیازات لازم را جمع آوری کنیم.

*به تیم ملی بپردازیم. دوست نداشتی الان در اردوی تیم ملی باشی؟

اگر بگویم نه دروغ گفته ام. چه کسی است که پیراهن تیم ملی کشورش را دوست نداشته باشد؟ چنین بازیکنی وجود ندارد. اما هیچ چیز را نمی توان به زور به دست آورد...

*از کی روش بابت اینکه به تیم ملی دعوتت نمی کند، ناراحت هستی؟

از اینکه در اردوی تیم ملی حضور ندارم ناراحت هستم اما از کی روش نه. دعوت نکردن من دلیل فنی ندارد. من در بهترین شرایط حضور در جام جهانی و جام ملت های آسیا را از دست دادم اما این بی مهری را فراموش کرده ام و چیزی در ذهن ندارم، آنوقت کی روش واکنش من را از یاد نبرده است و بر همان اساس تصمیم می گیرد...

فوتبال ارزش کینه و دشمنی را ندارد. زندگی با همه زرق و برقش تمام می شود، فوتبال که جای خود دارد. این برخورد فقط با من نشده است. با بازیکنان دیگری هم شده است. مثل سید مهدی رحمتی.

*صادقانه به این سوال پاسخ بده. آیا در آرزوی روزهایی هستی که کی روش از ایران برود و دوباره به تیم ملی برگردی...

نه. کی روش سرمربی تیم ملی ایران است. ایران کشور من و زادگاهم است و به آن عشق می ورزم. اتفاقا برای کی روش آرزوی موفقیت می کنم. او شکست بخورد ایران شکست خورده است. ایران شکست بخورد که من به اردوی تیم ملی برگردم؟ این یک خودخواهی محض است و چنین بازیکنی منفعت شخصی را بر منفعت ملی ترجیح داده است.

تکرار می کنم رفتاری که کی روش با من داشته را فراموش کرده ام. من در جام جهانی و جام ملت های آسیا در بهترین شرایط فنی و روحی و روانی قرار داشتم و می توانستم به تیم ملی کمک کنم اما کی روش بدون هیچ دلیل فنی این موقعیت را از من گرفت. شاید اگر بازیکنی دیگری جای من بود به گونه دیگری صحبت می کرد اما من همه ماجراها را فراموش کرده ام و نگاهم به کی روش و تیم ملی سفید است.

*در چنین شرایطی سخت است که بازیکن بتواند خود را در شرایط خوبی نگه دارد...

فوتبال ادامه دارد همان طور که زندگی ادامه دارد. من الان برای تیم سپاهان بازی می کنم. یک تیم بزرگ و پر افتخار که طرفداران زیادی دارد. این خود بهترین بهانه است برای خوب بازی کردن. از سویی فوتبال حرفه ام است و نمی شود به خاطر مشکلات حرفه ام را کنار بگذارم.

زندگی و فوتبال ارزش کینه توزی ندارد. به دلیل بگیرید در دل عقده می شود و از ادامه راه باز می مانید.

*راست است که می گویند قرارداد تو نصف شده؟

بودجه تیم به نسبت فصل گذشته کاهش داشته. باشگاه این را صادقانه با ما در جریان گذاشت و هم همراهی کردیم تا نشان دهیم در فوتبال همه چیز برای ما پول نیست. با اینکه مدت زمان زیادی است که پول نگرفته ایم اما باز هم با تمام توان در خدمت سپاهان هستیم.

*سوال آخر، رابطه ات با حسین فرکی چطور است؟

خیلی خوب. او در کارش جدی است و با همه با احترام برخورد می کند. جوی که او در تیم ایجاد کرده یکی از دلایل موفقیت ماست.

من یقین دارم به زودی سوء تفاهم ایجاد شده بین او و محرم نوید کیا هم برطرف خواهد شد و به زودی شاهد حضور محرم در ترکیب تیم سپاهان خواهیم بود. 

 

گفتگو

خلاصه آمار سایت
512 : بازدید امروز
328 : بازدید کننده امروز
511 : بازدید دیروز
355 : بازدید کننده دیروز
7 :حاضرین در سایت
1449193 : کل بازدیدها