بهترین های هفته ششم دسته اول


1390/08/22

بهترین تیم: ماشین سازی تبریز

هر چند فوتبالی که در بازی پاس همدان – ماشین سازی تبریز ارایه شد فوتبال تماشاگر پسندی نبود اما به هر صورت پیروزی ماشین سازی در خانه حریف ارزشمند بود.پیروزی که سبب شد ماشین سازی 12 امتیازی شود و تنها به دلیل گل زده کمتر نسبت به نیروی زمینی در رده دوم جدول قرار بگیرد.تیمی که با ذهنیت پیروزی در خانه حریف آن هم حریفی چون پاس همدان به میدان می رود می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

بهترین مربی: رسول خطیبی

رسول خطیبی که در این فصل به عنوان بازیکن – مربی در ماشین سازی فعالیت می کند در اولین تجربه مربیگری خود و تا به این جای کار عملکرد قابل دفاعی داشته است.حداقل اینکه او تا به امروز ثابت کرده مربی شجاعی است و فوتبال دفاعی را بر نمی تابد.اگر رسول بر اعصاب خود مسلط باشد می تواند با ماشین سازی پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند.البته هواداران ماشین سازی هم می توانند در موفقیت این تیم تاثیر گذار باشند.

بهترین بازیکن: حسین خسروی

حسین خسروی، بازیکن سابق شموشک که چند فصلی است در ترکیب ایرانجوان بازی می کند این روزها تبدیل به بازیکن موثری در این تیم شده است.او در بازی با تیم قعرجدولی مس رفسنجان که با برتری 4 بر صفر ایرانجوان همراه بود زننده 3 گل تیمش بود.حسین خسروی در کنار جوانان با انگیزه ای که این فصل توسط خرمزی به بازی گرفته می شوند موثر و پرشور بازی می کند و همین می تواند موفقیت های خوبی را برای ایرانجوان به همراه داشته باشد.

گل هفته: گل موسی شهبازیان به آلومینیوم

گل موسی شهبازیان به تیم آلومینیوم هرمزگان که در دقیقه 87 بازی به ثمر رسید موثرترین گل هفته بود چون سبب صدرنشینی نیروی زمینی در گروه ب رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور شد.نمی توان این گل را یک گل اتفاقی قلمداد کرد چون در همین شش هفته ای که از بازی ها سپری شده این چندمین باری بود که نیروی زمینی در دقایق پایانی و آن هم با گل موسی شهبازیان به برتری می رسید.

اتفاقات هفته ... اتفاقات هفته

*روزبهانی شایسته تقدیر است

علی روزبهانی و تیمش یعنی نیروی زمینی شایسته تقدیرند.این مربی با اخلاق و توانمند با تعدادی از جوانان جویای نام و بازیکنان باتجربه تیم شایسته ای ساخته، تیمی که در 6 بازی 12 امتیاز اندوخته و در صدر جدول گروه ب قرار دارد.این در حالی است که پرداخت ها در این تیم نظامی اندک است و از سویی این تیم در بازی های خانگی از موهبت تماشاگران بی بهره است.تیمی که در پایان فصل گذشته دسته اولی شده با این جدیت و تلاش می تواند صعود به لیگ برتر را جستجو کند.

*این بار مدیر قربانی شد

مس رفسنجان قعرنشین گروه الف این هفته هم عملکرد بدی داشت و در مصاف با ایرانجوان 4 گل خورد! این همه واقعیت های تیم مس نیست و این تیم تا همین جای کار هم می توانست خیلی بهتر از این ها نتیجه بگیرد اما گویی درگیر یک سری مشکلات روحی و روانی است.موید این مطلب اخراج دو بازیکن این تیم در دقایق 1 45 و 51 بوده است.به هر صورت این نتایج سبب قربانی شدن مدیر عامل(علی زینعلی) تیم شود و شاید پی آمد آن سرمربی تیم(محمود محمودی نیا) نیز از کار برکنار شود.

*فدراسیون امتیاز کم نمی کند!

در حالی که فیفا با ارسال نامه ای برای فدراسیون فوتبال خواهان کسر 6 امتیاز از استیل آذین در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور شده و اسماعیل حسن زاده، ر ئیس کمیته انضباطی هم بر این خبر صحه گذاشته و رای را قطعی می داند سایت فدراسیون فوتبال کماکان این تیم را یازده امتیازی لحاظ کرده است.مادامی که فدراسیون فوتبال در جدول رده بندی گروه الف کسر 6 امتیاز از استیل آذین را اعمال نکند جدول رده بندی بازی ها به مانند گذشته منتشر خواهد شد.

*مربیگری در سایه آرامش

هر چند داوری بازی شهرداری اراک – سایپا شمال صدا دار بوده و داد اراکی ها را درآورده بود اما همه این ها دلیلی نمی شود که نادردست نشان و برخی دستیارانش عنان اختیار را از دست دهند و دست به رفتارهایی بزنند که زیبنده نیست.مربیگری در سایه آرامش تاثیرگذار خواهد بود و احقاق حق در پایان بازی و در آرامش نیز امکان پذیر خواهد بود.نادر در این بازی ناراحتی خود را بر سینا خالی کرد در حالی که پسرش جزء اخراج در دقیقه 85 در دیگر دقایق بازی ارایه گر فوتبال درخورتحسینی بود.

*پیکان، یک سر و گردن بالاتر

پیکان تهران تا به این جای کار یک سر و گردن بالاتر از سایر تیم های مدعی عمل کرده است.این تیم از 18 امتیاز ممکن تنها دو امتیاز از دست داده و از سویی با به ثمر رساندن 15 بهترین عملکرد را در خط حمله داشته است.این ها همه بیانگر توانمندی های فرهاد کاظمی در امر مربیگری است که بازگشت او به لیگ برتر می تواند فوتبال ما را غنی تر کند.یکی از اقدامات خوب مدیران پیکان که در نتایج این تیم هم تاثیر بسزایی داشت بازگرداندن تیم به پایتخت بوده است.

*این همه تاخیر چه معنی می دهد؟

بعد از اینکه نتیجه بازی نساجی – گهر و صنعت ساری – سایپا شمال در هفته نخست سه بر صفر به سود نساجی و سایپا اعلام شد تیم های گهر و صنعت به این رای اعتراض زدند اما با گذشت 6 هفته از رقابت ها هنوز کمیته انضباطی در خصوص این اعتراض ها تصمیم گیری نکرده است.این همه تاخیر در صدور آرای این پرونده چه معنی می دهد؟ اگر قرار باشد آرای پرونده ها این همه زمان ببرد بی شک کمیته انضباطی روزی تکلیف این دو بازی را مشخص خواهد کرد که بازی ها پایان یافته است.

بازنده های هفته

1-مس

مس رفسنجان که همواره از تیم های خوب رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور بوده و گاها نیز در مسیر صعود به لیگ برتر قرار می گرفته این فصل و تا به این جای کار عملکرد ضعیفی داشته بطوریکه با یک امتیاز از 6 بازی قعر نشین گروه الف است.با این شرایط اگر مس در جدول بازی ها باقی بماند باید کلاه خود را به هوا پرتاب کند!

2-پارسه

پارسه که پیش از بازی با اتکاء سه دیدار خانگی خود را با شکست پشت سرگذاشته بود و در دو بازی خارج از خانه پیروز شده بود در گرگان سه گل از تیم حمید کللی فرد خورد! تا نوار موفقیت های این تیم در خارج از خانه پاره شود.هر چند این شکست چیزی از ارزش های فنی امیر حسین پیروانی کم نمی کند اما تیم او باید با جدیت بیشتری بازی کند.

3-کمیته داوران

با توجه به حساسیت های بازی شهرداری اراک – سایپا شمال انتظار می رفت کمیته داوران از یک داور با تجربه برای قضاوت این بازی استفاده کند اما یاسر همرنگ را برای قضاوت این بازی برگزید تا بازی در پایان حواشی را به دنبال داشته باشد.جالب اینکه این هفته لیگ برتر تعطیل بود و کمیته داوران می توانست از داوران لیگ برتری برای برخی دیدارهای مهم استفاده کند.

4-سایپا شمال

علاوه بر تیم پارسه تیم های دیگری هم هستند که تا به این جای کار با توجه به بضاعت فنی عملکرد قابل دفاعی نداشتند که می توان سایپا شمال را مثال زد.6 امتیاز از 6 بازی آمار نگران کننده ای است هر چند که باید به امیر حسین پیروانی و مجتبی تقوی فرصت داد تا تفکرات خود را بر تیم غالب کنند.شاید آینده به گونه ای رقم بخورد که این دو مربی شایسته تحسین باشند.

تیم منتخب هفته

                                                  

                                                    مصطفی چترآبگون                          

                                                    ---------------    

                                                     گسترش فولاد

                                                 

  حسین خسروی                                   رسول علیزاده                          موسی شهبازیان

  ---------------                                ---------------                          ---------------

    ایرنجوان                                       ماشین سازی                             نیروی زمینی

                                                                                                 

 

                                محمد قاسمی نژاد                علی مطوری      

                                 ---------------               ---------------

                                        گهر                    شهرداری بندرعباس

                

 

 اسماعیل قروی                روح ا...سلطانی              حسین کوشکی                 احمد اسماعیلی

---------------               ---------------               ---------------               --------------

  اتکاء                              پیکان                          برق                             نساجی

                                                                                                   

                                                   ملادن کوکیچ

                                                 ---------------

                                                 فولاد

 

 

بهترین های لیگ 90

خلاصه آمار سایت
350 : بازدید امروز
227 : بازدید کننده امروز
4161 : بازدید دیروز
1374 : بازدید کننده دیروز
9 :حاضرین در سایت
3910822 : کل بازدیدها