جغرافیای لیگ یک در فصل (97-96)


1396/03/13

 رقابتهای فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور یا همان لیگ یک در فصل آتی هم با حضور 18 تیم برگزار می شود.

به گزارش خبر ورزشی 18 تیم شرکت کننده از یازده استان خواهند بود که استان کرمان با سه تیم بیشترین سهمیه را در بین 11 استان مورد اشاره دارد.

جغرافیای لیگ یک وسیهع تر از جغرافیای لیگ برتر است و همان طور که در جریان قرار دارید فصل گذشته 16 تیم لیگ برتر از 6 استان کشور بودند.

نکته آزار دهنده در مورد لیگ یک تنها صعود دو تیم به لیگ برتر است آنهم در شرایطی که در لیگ یک موفقیت تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند در حالی که در لیگ برتر این طور نیست و حتی ماندن در جدول بازی ها هم یک موفقیت به حساب می آید. حضور تیم های دسته  اولی در لیگ برتر یک حسن بزرگ برای فوتبال کشور دارد و اینکه تیم های دسته اولی خواهند کوشید از نظر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به تیم های لیگ برتری نزدیک شوند. همان طور که اینروزها می بینید تیم پارس جنوبی جم در تلاش برای بهبود وضعیت استادیوم تختی شهر جم است و حتی اگر حضور این تیم در لیگ برتر کوتاه باشد دست کم صاحب موقعیت بهتری از نظر امکانات خواهد شد.

اگر تعداد تیم های لیگ برتری همانند تیم های دسته اولی بود می شود گفت صعود دو تیم عادلانه است اما وقتی در لیگ برتر 16 تیم حضور دارند و در لیگ یک 18 تیم صعود دو تیم به لیگ برتر عادلانه نیست. اضافه کردن نیم سهمیه هم به دسته اول تصمیم خوبی نیست چرا که جدال تیم دسته اولی با لیگ برتری یک جدال نابرابر است به این خاطر که تیم لیگ برتری می تواند از بازیکن خارجی در ترکیب بهره ببرد اما تیم دسته اولی نه. شاید بهترین تصمیم همان بازگشت به تصمیم قبلی است. اینکه سه تیم از دسته اول به لیگ برتر صعود کنند.

جغرافیای لیگ یک در فصل پیش رو از این قرار خواهد بود:

1-گل گهر سیرجان - مس کرمان - مس رفسنجان (کرمان)

2-ملوان انزلی (گیلان)

3-خونه به خونه بابل - نساجی مازندران (مازندران)

4-بادران تهران - راه آهن تهران (تهران)

5-اکسین البرز (البرز)

6- آلومینیوم اراک (مرکزی)

7 - ایرانجوان بوشهر (بوشهر)

8-نفت مسجد سلیمان - شهرداری ماهشهر (خوزستان)

9-فجر سپاسی شیراز - برق جدید فارس (فارس)

10-صبای قم (قم)

11-ماشین سازی تبریز - شهرداری تبریز (آذربایجان شرقی)

 

لیست آخرین خبرها

خلاصه آمار سایت
410 : بازدید امروز
236 : بازدید کننده امروز
614 : بازدید دیروز
437 : بازدید کننده دیروز
5 :حاضرین در سایت
1464268 : کل بازدیدها