شروع ليگ يک تحت تأثير گرمای هوای جنوب!


1396/05/16

رقابت‌هاي دسته اول ليگ آزادگان از امروز در تهران و شهرهاي مختلف كشور آغاز مي‌شود و 18 تيم حاضر در اين بازي‌ها، رقابت فشرده‌اي را براي صعود به ليگ برتر و از سوي ديگر فرار از سقوط به ليگ 2 استارت مي‌زنند.

به گزارش خبرورزشی،در حساس‌ترين بازي هفته اول تيم ايرانجوان بوشهر ميزبان تيم نساجي مازندران است؛ ديداري كه در هواي گرم و شرجي بوشهر بايد برگزار شود و مي‌تواند براي مهمان مازندراني كه به اين هوا آشنايي ندارد، دردسرساز شود.

در يكي ديگر از بازي‌هاي حساس هفته اول تيم شهرداري تبريز ميزبان مس كرمان است. دو تيمي امسال بيشتر به نفرات بومي رو آورده‌اند و مصمم هستند با استفاده از نيروهاي بومي شرايط بهتري براي خود رقم بزنند.

فجرسپاسي شيراز- بادران تهران يكي ديگر از بازي‌هاي حساس هفته اول است. هر دو تيم سعي كرده‌اند شرايط سخت ابتداي فصل گذشته را پشت‌سر گذاشته و روزهاي خوب اواخر فصل را تكرار كنند تا ديگر كارشان با اگر و اما مواجه نشود.

ملوان بندرانزلي، يكي از مدعيان جدي اين فصل، در گام اول بايد با تيم تازه صعود كرده برق جديد شيراز ديدار كند. با اينكه برق حريف ناشناخته‌اي براي ملوان محسوب مي‌شود اما تيم محبوب ديار انزلي مصمم است رقابت‌ها را با قدرت و كسب پيروزي آغاز كند.

گل‌گهر سيرجان، يكي ديگر از مدعيان صعود به ليگ برتر، براي اينكه مانند فصل قبل در گام آخر كم نياورد، مصمم است امتيازات روزهاي نخست را جمع‌آوري كند به همين دليل به نظر مي‌رسد تيم اكسين مقابل ميزبان خود با مشكلات زيادي مواجه شود.

راه‌آهن تهران يكي از تيم‌هايي است كه خيلي كم از آن مي‌دانيم و مشخص نيست اصلاً چنين تيمي وجود خارجي دارد يا خير؟ با اين حال قرار است در گام اول از تيم تازه صعود كرده شهرداري ماهشهر پذيرايي كند.

خونه‌به‌خونه بابل كه پس از يكي، دو ماه تمرين با حسين رحماني، ديروز با يك مربي هلندي به توافق رسيد، با تيم جوانش در خانه پذيراي تيم مس رفسنجان است و با خط حمله قدرتمندي كه در اختيار دارد، اميدوار است حريف خود را دست خالي بدرقه كند.

آلومينيوم اراك هم در خانه پذيراي تيم صباي قم است كه همانند راه‌آهن مشخص نيست با كدام مربي و بازيكن قرار است در اراك به ميدان برود و به نظر مي‌رسد روز آساني مقابل ميزبانش نخواهد داشت.

و بالاخره در آخرين بازي فردا تيم‌هاي سابقاً ليگ برتري نفت مسجدسليمان و ماشين‌سازي تبريز در مسجدسليمان رودرروي هم قرار مي‌گيرند. اين بازي مي‌تواند يكي از بازي‌هاي مهم هفته باشد و اگر گرماي هوا اجاز دهد، فوتبال‌دوستان خوزستاني مي‌توانند نظاره‌گر يك بازي جذاب باشند.

در زير نگاهي داريم به بازي‌هايي كه قرار است امروز در شهرهاي مختلف برگزار شود:

راه‌آهن تهران- شهرداري ماهشهر

راه‌آهن تهران يكي از تيم‌هايي است كه دقيقاً نمي‌دانيم متعلق به چه كسي است و از كي تمرينات خود را آغاز كرده و در كجا تمرين مي‌كند و چه نفراتي در اختيار دارد! تيمي كه دو فصل پيش در ليگ برتر بود و پس از دستگيري بابك زنجاني چند بار دست به دست شد، سال گذشته با خوش‌شانسي از سقوط به ليگ 2 گريخت و امسال هم مشخص نيست در چه وضعيتي است و بايد در گام اول پذيراي تيم تازه دسته اولي شده شهرداري ماهشهر باشد. ماهشهري‌ها چندي پيش با سيدكوروش موسوي كه تجربه ليگ برتري كردن فولاد نوين را دارد و دو فصل پيش هم سرمربي نساجي مازندران بوده، به توافق رسيد و تيم نسبتاً خوبي هم بست و اكنون مصمم است جايگاه خوبي براي خود در ليگ يك دست و پا كند. بازي اول براي هر دو تيم كه شناخت زيادي از هم ندارند، مي‌تواند سخت باشد و به همين دليل انتظار مي‌رود هم لوكوموتيورانان و هم ماهشهري‌ها دست به عصا رفتار كنند.

ملوان بندرانزلي- برق جديد شيراز

برخي اشتباهات عجيب و غريب در هفته‌هاي پاياني فصل گذشته شانس ليگ برتري شدن را از ملوان گرفت و مديران اين باشگاه براي اينكه امسال دوباره با اين معضل مواجه نشوند،  برنامه‌ريزي بهتري انجام داده و يك مربي كاربلد به نام نادر دست‌نشان را به خدمت گرفتند كه تجربه زيادي در ليگ برتري كردن تيم‌هاي ليگ يكي دارد. ملوان با حمايت هواداران پرشورش در روز نخست ميزبان تيم تازه صعوده كرده به دست اول يعني برق جديد شيراز است، تيمي كه قرار بوده خلأ تيم پرسابقه برق در فوتبال كشور را پر كند. داود مهابادي، سرمربي برق جديد كه همچون نادر دست‌نشان سوابق خوبي در ليگ يك دارد، از چند روز پيش تيمش را به انزلي آورد تا با شرايط محيطي آشنا شوند تا مشكلي از اين لحاظ در تقابل با ملوانان نداشته باشند. ملوان در بازي‌هاي تداركاتي نشان داد تيمي بسيار خطرناك و قدرتمند است و يكي از جدي‌ترين كانديداهاي صعود به ليگ برتر محسوب مي‌شود كه قصد دارد از همين گام اول ميخ خود را محكم بكوبد.

شهرداري تبريز- مس كرمان

بدون شك يكي از بازي‌هاي حساس هفته اول همين ديدار است. شهرداري تبريز كه چند سال پيش در ليگ برتر حضور داشت، به دنبال تغيير سياست ورزشي شهرداري و توجه اين نهاد به تيم ماشين‌سازي تا دسته دوم سقوط كرد اما سال گذشته در اين رقابت‌ها (ليگ 2) موفق ظاهر شد و مجوز حضور در ليگ يك را به دست آورد تا دوباره خود را به سطح اول فوتبال كشور معرفي كند. مهمان روز اول اين تيم، مس كرمان است كه به نوعي وضعيت تأسف‌بارتري نسبت به تبريزي‌ها دارد زيرا حتي تا ليگ قهرمانان آسيا هم پيش رفته بود اما اكنون چند سالي است در ليگ يك روزگار مي‌گذراند و مصمم است امسال با مربي بومي خود (احمد نخعي) شرايط بهتري براي خود رقم بزند. اين بازي مي‌تواند صحنه‌هاي زيبايي را در همين روز اول براي علاقه‌مندان به فوتبال به خصوص تبريز‌هاي فوتبالدوست رقم بزند.

خونه‌به‌خونه بابل- مس رفسنجان

خونه‌به‌خونه گويا امسال هم قصد ندارد دست از كارهاي عجيب و غريب بردارد. اين تيم كه فصل گذشته هم به رغم هزينه‌هاي فراوان از راهيابي به ليگ برتر بازماند، پس از قطع همكاري عجيب با نادر دست‌نشان، سراغ حسين رحماني، سرمربي تيم اميدهايش رفت و با حضور او دست به جوانگرايي اميدواركننده‌اي زد اما ديروز ناگهان خبر رسيد حسين رحماني از اين تيم كناره گرفته و «تون دو چاتينير» مربي هلندي سابق تيم ملي كره‌جنوبي كه سابقه دستياري گاس هيدينك را دارد، به خدمت گرفت تا عملاً چند هفته اول ليگ را از دست بدهد زيرا طبيعي است تا اين مربي با بازيكنان بابلي آشنا شوند، چند هفته‌اي را از دست مي‌دهد.

آلومينيوم اراك- صباي قم

آلومينيوم اراك كه تا همين چند روز پيش با پرونده شكايت خيبر خرم‌آباد مبني بر تباني با فجرسپاسي در آخرين بازي فصل گذشته درگير بود، در اولين گام مقابل بلاتكليف‌ترين تيم رقابت‌هاي اين فصل ليگ يك قرار مي‌گيرد. تنها خبري كه از صباي قم تا حدود 10 روز پيش به گوش مي‌رسيد، تلاش‌هاي برخي مديران باشگاه براي گرفتن جاي نفت تهران در ليگ برتر بود و وقتي از اين مسئله نااميد شد، سهراب بختياري‌زاده را به عنوان سرمربي معرفي كرد اما پس از دو، سه روز خبر رسيد اسماعيل اسماعيلي به جاي سهراب سرمربي شده و 48 ساعت بعد از اين هم ناصر بختياري‌زاده جاي اسماعيلي را گرفت و اكنون كه اين مطلب را مي‌خوانيد، دقيقاً نمي‌دانيم صبا قرار است با كدام مربي و چه نفراتي در اراك به ميدان برود!

فجرسپاسي شيراز- بادران تهران

كاكوها كه فصل گذشته در چند هفته آخر طغيان كرده و با جمع‌آوري امتيازات در ليگ يك ماندني شدند، امسال سعي كردند با برنامه‌ريزي بهتري گام به اين رقابت‌ها بگذارند و بار ديگر اختيار تيم خود را به علي‌اصغر كلانتري سپردند كه چند سال پيش فجرسپاسي را ليگ برتري كرده بود. آنها نفرات خوبي را هم به خدمت گرفتند و اكنون در روز نخست ميزبان تيم قدرتمند بادران تهران هستند، تيمي كه فصل گذشته دو دوره متفاوت داشت؛ ابتدا با ميثاقيان نتيجه نگرفت و سپس با محمد ربيعي تا حد يك تيم مدعي پيش رفت. اين بازي مي‌تواند يكي از بازي‌هاي جذاب و زيباي هفته اول باشد و تيم برنده خود را به عنوان يكي از مدعيان جدي مسابقات اين فصل معرفي مي‌كند.

گل‌گهر سيرجان- اكسين البرز

شاگردان لوكا بوناچيچ كه فصل گذشته تا هفته آخر مدعي صعود به ليگ برتر بودند ولي مقابل سپيدرود و پارس جنوبي كم آوردند، براي فصل جديد به تقويت خود پرداختند تا ناكامي سال قبل را جبران كنند و انتظار مي‌رود امسال هم يكي از مدعيان جدي صعود به ليگ برتر باشند. اين تيم در هفته اول ميزبان اكسين البرز است، تيمي كه تا حدود يك ماه پيش بلاتكليف بود اما با معرفي علي لطيفي به عنوان سرمربي سر و سامان گرفت و حالا اميدوار است روزهاي خوبي را در رقابت‌هاي اين فصل تجربه كند. گل‌گهر مصمم است در خانه گام اول را محكم بردارد و برابر اكسين با دست پر ميدان را ترك كند و شاگردان علي لطيفي هم مصمم هستند دست خالي از سيرجان و گرماي طاقت‌فرسايش به كرج بازنگردند.

ايرانجوان بوشهر- نساجي مازندران

ايرانجوان با اينكه خيلي دير استارت زد و سرمربي خود را شناخت ولي تيم قدرتمندي بست و به نظر مي‌رسد لااقل در هفته اول با استفاده از گرماي هوا در بوشهر و شرجي وحشتناك موجود، براي مهمان مازندراني خود دردسرساز شود. نساجي مازندران با غيربومي‌ترين تيم تاريخ خود در گام اول بايد با دو حريف مقابله كند؛ يكي ايرانجوان و ديگري گرماي طاقت‌فرساي بوشهر و طبيعتاً كار چندان آساني ندارد به خصوص اينكه طي يكي، دو ماه گذشته تنها دو جلسه در قائمشهر تمرين كرد و بازيكنانش با حضور در تهران و سرعين كاملاً نسبت به هواي شرجي آشنايي ندارند و احتمالاً با مشكل مواجه مي‌شوند. اين بازي بدون شك مهمترين و حساس‌ترين بازي هفته اول است و تيم برنده مي‌تواند براي ساير مدعيان خط و نشان بكشد.

نفت مسجدسليمان- ماشين‌سازي تبريز

نفت مسجدسليمان با حفظ محمود فكري و اسكلت اصلي تيمش و جذب چند بازيكن شاخص مثل ميلاد ميداودي مصمم است خاطرات خوش چند سال پيش و صعودش به ليگ برتر را تكرار كند. زردهاي مسجدسليمان در گام اول به مصاف تيمي مي‌روند كه سال گذشته را در ليگ برتر سپري كرد ولي نتوانست حضورش در اين رقابت‌ها را تداوم ببخشد و همنشين تيم‌هاي ليگ يكي شد. ماشين‌سازي كه با رسول خطيبي به ليگ برتر صعود كرده بود و در اين ليگ خيلي به اين مربي اعتماد نكرد، در بازگشت دوباره به ليگ يك باز هم رسول را به عنوان سرمربي برگزيد تا او با شناخت مناسب خود تكرار‌كننده روزهاي خوب دو فصل پيش باشد. بزرگترين مشكل ماشين‌سازي در گام اول گرماي طاقت‌فرساي مسجدسليمان است و اين مهم مي‌تواند كمك حال شاگردان محمود فكري باشد.

 

لیست آخرین خبرها

خلاصه آمار سایت
496 : بازدید امروز
375 : بازدید کننده امروز
739 : بازدید دیروز
490 : بازدید کننده دیروز
9 :حاضرین در سایت
1480541 : کل بازدیدها