سخنی با فدراسیونی ها / کمی اجرای قانون هم بد نیست


1396/05/17

استقلالی یکی دو ساعت و شاید هم یکی دو روز لیست خود را دیر به کمیته اجرایی بازی ها فرستاد از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد. براحتی آب خوردن و بی آنکه اعتراض ها چالشی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ایجاد کند.

همه چیز دقیق و منظم پیش می رود. فوتبالی ها برای آنکه از فوتبال لذت ببرند این قوانین را وضع کرده اند و تبعیت از آن بود که به سرعت فوتبال را تبدیل به یکی از ده صنعت سوده جهان کرد! امروز هیچ کس نه تنها اعتراضی به این قوانین ندارد بلکه اعتراضی هم اگر باشد به نقض قوانین است و آنهایی که از خط قرمزها عبور می کنند.

امروز سپ بلاتر، کسی که سال  های سال در فوتبال و رئیس فیفا بوده کنار گذاشته شده. به بهانه پولشویی و یک سری کارهای دیگر. امروز هیچ کس از سپ بلاتر دفاع نمی کند. همه فیفا را تحسین می کنند و اتفاقا حمله ها و اعتراض ها به سپ بلاتر است.

قوانین کی در فوتبال ما پر رنگ می شود. کی ؟ همه نقض قانون می کنند و بهانه ی ما برای عدم اجرای قانون این است که اگر قانون را اجراء کنیم فقط یکی دو تیم برای لیگ برتر باقی می ماند. بخدا قسم یکی دو تیم برای لیگ برتر باقی بماند بهتر است از لیگ برتری داشته باشیم که بدهی اش سر به فلک کشیده و همه جا آبروی فوتبال ایران بوده. شاید امروز اگر سری به ساختمان فیفا بزنیم یک اتاق فقط برای رسیدگی به شکایت خارجی ها از تیم های باشگاهی ایران است!

نفت تهران به نظر می رسد از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده و دیروز هم در یک شاهکار بزرگ فقط برای 10 بازیکن تیم راه آهن کارت بازی صادر شد؟ خدا وکیلی کجای دنیا برای ده بازیکن یک تیم کارت بازی صادر می شود؟

سوال مهم از سازمان لیگ برتر این است تیم  های باشگاهی دیگر باید چه کار کنند که از جدول بازی ها کنار گذاشته شوند؟ امروز اگر نفت و راه آهن به بهانه نقض قانون و به تمسخر گرفتن فوتبال باشگاهی از بازی ها کنار گذاشته شوند درس عبرت خواهد شد برای تیم های دیگر و دیگر تیمی به خود اجازه نمی دهد فوتبال ایران را به سخره بگیرد!

قرارداد می بندند و نمی دهند. پول ندارند و تیمداری می کنند. این چه تفاوتی با دروغ گفتن دارند. در بیرون اگر شما کارگری را بکار بگیری و برایت کار کند و دست آخر پولش را ندهی متهم به فریب می شوی و کارگر می تواند به قانون پناه ببرد و از دست شما شکایت کند اما در فوتبال این طور نیست. باشگاه شما را بکار می گیرد و یک فصل برایش بازی می کنی. دست آخر بهت پول ندهد دستت بجایی بند نیست و باید قید پول را بزنی. آیا این مصداق بارز کلاه گذاشتن بر سر انسان نیست؟

فدراسیون فوتبال کی می خواهد علاوه بر ورودیه بازی ها حق و حقوق اعضای طرف قرارداد را جدی بگیرد و به این نتیجه برسد همه روی این پول حساب می کنند و باید گذران زنگی کنند...

آیا خون نفتی ها و راه آهنی ها از استقلالی ها رنگین تر است که به راحتی از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند؟ فوتبال ما کی می خواهد قانون شود؟

امروز این بی قانونی دستاورد رفتارهای نرم و مهربانانه فدراسیون فوتبال با باشگاه های خاطی است و گویی خود را به خواب زده ایم و باید با چالش های جدی تر مواجه شویم تا یادمان بیاید کمی اجرای قانون هم بد نیست.

 

لیست آخرین خبرها

خلاصه آمار سایت
412 : بازدید امروز
280 : بازدید کننده امروز
562 : بازدید دیروز
362 : بازدید کننده دیروز
6 :حاضرین در سایت
1409504 : کل بازدیدها